KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14807296
nr 1480 7296
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Torg. Signerad, daterad 1951. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:23:17
25/7 21:15:54
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon